Jak ludzie wpadli na pomysł stworzenia materiał opierającego się działaniu wody, nie wiadomo dokładnie. Można się jedynie domyślać, jakie były koleje innowacji.
Od stuleci ludzie znali działanie i właściwości smoły. Nie była ona jednak tak doskonała, jak obecne wyroby powstające w wyniku rafinacji ropy naftowej.
Dzisiejsze konstrukcje jednak wciąż wykorzystują dach z papy. W większości zawierają materiały naturalne. Drewno jest podstawą konstrukcji. Na wierzch nabijane są deski lub płyty wiórowe. Prace posuwają się szybko i nikt nawet nie pomysł, żeby to robić inaczej. Działa i jest praktyczne.
A i naprawa dachu, jeśli ten się zużyje, jest niezwykle prosta. Małe pęknięcia lub nieszczelności powstające z powodu działających na pokrycie warunków atmosferycznych można załatać klejami stosowanymi na zimno.
Gruntowna renowacja pokrycia dachowego jest możliwa dzięki całej gamie nowoczesnych materiałów dostępnych w sieci handlowej. Nowoczesne papy są solidne i wyposażone we wszystkie komponenty do prawidłowego działania i długotrwałej eksploatacji.

Polecamy też: membrana epdm.