Kurtyny do chłodni


Kurtyna do chłodni wykonywana jest z folii polar. Folia ta jest idealna do minusowych temperatur, które panują właśnie w takich miejscach. Takie kurtyny wykonuje się w celu zabezpieczenia komory chłodniczej oraz mroźniczej przed nagrzaniem. Ograniczają też w ten sposób koszty eksploatacji. Dodatkowym atutem jest fakt, że kurtyna do chłodni minimalizuje negatywne skutki wymiany zimnego powietrza z ciepłym. Takie skutki to między innymi powstanie mgły, oblodzenia, czy osadzenia się szronu. Takie kurtyny idealnie sprawdzają się w przedsiębiorstwach branży spożywczej oraz produktów mrożonych.

Zwykłe drzwi w takich miejscach się po prostu nie sprawdzą, ponieważ każdorazowe otwieranie ich spowoduje wpuszczenie do chłodni ciepłego powietrza. Spowoduje więc straty energii oraz oblodzenie urządzeń. Jest to bardzo niekorzystne dla przedsiębiorstwa, ponieważ zwiększa wydatki utrzymania takiej chłodni i zmniejsza komfort pracy pracowników poprzez oblodzenie podłogi i urządzeń.

Wszechstronna kurtyna

Kurtyna do chłodni idealnie sprawdzi się również w naczepie samochodu chłodniczego. Główną jej funkcją jest zniwelowanie strat cieplnych. Jest to bardzo duża oszczędność dla przedsiębiorstwa. Takie kurtyny chronią również przed dostawaniem się brudu do chłodni. Jest to bardzo ważne, ponieważ brud nie dostanie się do żywności, co pozwala utrzymać ją w najwyższej jakości. Dodatkowo tłumi ona również dźwięk oraz zwiększa wilgotność chłodni.

Dlaczego takie kurtyny nie pękają przy minusowych temperaturach? A no dlatego, że w ich składzie zwiększona jest ilość plastyfikatorów. Dzięki takiemu rozwiązaniu są one bardziej elastyczne i nie ulegają zniszczeniu w tak trudnych warunkach.

Każde poważne przedsiębiorstwo mające chłodnię w swoim wyposażeniu posiada taką kurtynę. Jej zastosowanie ma bardzo dużo plusów. Największym jest wcześniej wspomniane zatrzymanie brudu, dzięki czemu nie przedostaje się od w miejsca, w które nie powinien oraz duża oszczędność. Nie tylko na energii, ale również na eksploatacji urządzeń. Urządzenia nie ulegają oblodzeniu, przez co się tak nie niszczą.

Zobacz: https://ekranypcv.pl/