Nie zwlekajmy z wizytą u dentysty


W ciągu ostatnich miesięcy można było odnotować znaczny wzrost zainteresowania dziedziną zdrowia i dostępem do usług medycznych. Co prawda ze względu na sytuację epidemiologiczną głównym tematem rozmów stał się koronawirus i zagadnienia z nim związane, jednak po wiosennym lockdownie „do łask” wróciły także inne przypadłości i sposoby radzenia sobie z nimi.
Jednym z zawodów, który od jakiegoś czasu ponownie nie może narzekać na brak zainteresowania, jest dentysta. Obecnie stomatolodzy zajęci są nie tylko leczeniem chorób zębów powstających na bieżąco, ale także przyjmowaniem osób z zaległymi problemami, które musiały zaczekać na swoją kolej z powodu pandemii.
W związku z zaistniałą sytuacją można zadać sobie pytanie: czy jest sens zapisywać się już teraz do dentysty w przypadku niezbyt uciążliwych kłopotów z zębami, czy też zaczekać aż stomatolog będzie miał luźniejszy okres? Na to pytanie spróbujmy odpowiedzieć sięgając do statystyk. Stomatolog Warszawa Wola. Według danych Ogólnopolskiego Monitoringu Zdrowia Jamy ustnej aż 70 procent mieszkańców Polski cierpi na próchnicę, przy czym większość z nich jest tego nieświadoma. W przypadki dzieci odsetek ten może być jeszcze wyższy. Dentysta Warszawa Bemowo. Próchnica jest chorobą z którą należy zacząć walczyć jak najszybciej, stąd odkładanie wizyty u stomatologa nie wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. Im dłużej ignorujemy problemy z jamą ustną, tym dłużej potrwa leczenie zębów i tym więcej będzie ono kosztować.
Według statystyki Głównego Urzędu Statystycznego aż 98 procent osób, czyli prawie wszyscy Polacy, zgłasza jakiekolwiek problemy z zębami. Jednocześnie kilka milionów Polaków nie odwiedziło dentysty ani razu w ciągu roku – szczególnie rzadko stomatologów odwiedzają osoby starsze.
Warto, by dentysta przynajmniej raz w roku dokonał przeglądu naszej jamy ustnej i zębów. Jeżeli będziemy się temu poddawać regularnie, wówczas leczenie zębów w przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości zostanie podjęte szybciej i, co za tym idzie, zakończy się wcześniej oraz z mniejszym obciążeniem dla portfela pacjenta.

Polecane: śluby i wesela Poznań. Wynajmij salę weselną.