Usługi remontowe


Podczas remontu domu, rzadko można obejść się bez wypełniacza ściennego. Dowiemy się, jaki materiał jest najlepszy do wyrównywania powierzchni. Szpachla jest podstawą dobrego wykończenia. W postaci gotowej do użycia jest to elastyczny materiał w postaci pasty, którym wyrównuje się ściany przed ostatecznym pokryciem. Wspólnie z ekspertem dowiedzieliśmy się, jakie są rodzaje szpachli, jak dobrać odpowiednią w zależności od celu naprawy oraz jak trudno jest samodzielnie mieszać i nakładać roztwory.

Szpachlowanie ścian

Szpachla jest drobnym proszkiem, który miesza się z wodą i innymi dodatkami, aby stworzyć zaprawę roboczą. Prawidłowo nałożony wypełni pęknięcia, niedoskonałości i szczeliny w ścianie oraz stworzy gładką podstawę. Gładka mieszanka szpachli i wody jest idealna do każdego rodzaju powierzchni.

Profesjonalne usługi remontowe

Profesjonalni malarze zazwyczaj nakładają dwie warstwy szpachli przed malowaniem ścian. Pierwsza warstwa wypełnia niedoskonałości, a druga wyrównuje powierzchnię. Szpachlówkę można stosować zarówno na ścianach otynkowanych, jak i betonowych. Szpachla nadaje ścianom gładkość, co jest ważne zarówno ze względów estetycznych, jak i praktycznych. Wiele wykończeń, takich jak cienkie tapety i farby, będzie trwać dłużej, jeśli ściany pod nimi są idealnie gładkie, bez ziarna lub wgłębień.

Uniwersalną zasadą jest, że im cieńsze wykończenie, tym gładsze podłoże. Jeśli tapeta jest gruba winylu, można dostać się z jedną warstwą kitu, przed fliselin, trzeba kit powierzchni kilka razy, a następnie traktować go z materiałów ściernych. Zapobiega to rozdarciom cienkiego papieru, które mogą powstać w trakcie użytkowania z powodu drobnych niedoskonałości ścianek.

Skorzystaj z usług profesjonalistów: https://remperfekt.pl/

Wykończenia wnętrz

Malowane ściany wymagają również idealnie gładkiej powierzchni. Małe zadrapania, wgniecenia, odpryski i nierówności będą wyraźnie widoczne, zwłaszcza jeśli wybrano kolory z połyskiem. Dlatego przed nałożeniem warstwy wykończeniowej ścianę należy kilkakrotnie szpachlować i szlifować. W ten sposób naprawia się pory w warstwie tynku, wypełnia mikropęknięcia i zapobiega łuszczeniu się powłoki.