Wynalazek nie nowy, jednak wciąż praktyczny


Jak ludzie wpadli na pomysł stworzenia materiał opierającego się działaniu wody, nie wiadomo dokładnie. Można się jedynie domyślać, jakie były koleje innowacji.
Od stuleci ludzie znali działanie i właściwości smoły. Nie była ona jednak tak doskonała, jak obecne wyroby powstające w wyniku rafinacji ropy naftowej.
Dzisiejsze konstrukcje jednak wciąż wykorzystują dach z papy. W większości zawierają materiały naturalne. Drewno jest podstawą konstrukcji. Na wierzch nabijane są deski lub płyty wiórowe. Prace posuwają się szybko i nikt nawet nie pomysł, żeby to robić inaczej. Działa i jest praktyczne.
A i naprawa dachu, jeśli ten się zużyje, jest niezwykle prosta. Małe pęknięcia lub nieszczelności powstające z powodu działających na pokrycie warunków atmosferycznych można załatać klejami stosowanymi na zimno.
Gruntowna renowacja pokrycia dachowego jest możliwa dzięki całej gamie nowoczesnych materiałów dostępnych w sieci handlowej. Nowoczesne papy są solidne i wyposażone we wszystkie komponenty do prawidłowego działania i długotrwałej eksploatacji.

Polecamy też: membrana epdm.